Program


A tünetegyüttes – avagy a függetlenek tündöklése és
2

A tünetegyüttes – avagy a függetlenek tündöklése és

A darab a Trafó Kortárs Művészetek Házában 2019. február 18-án bemutatott előadás felújított és újragondolt változata.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, June 09 2023 7:30PM

A tünetegyüttes - avagy a függetlenek tündöklése és
Bemutató dátuma: 2019. február 18.

A független előadó-művészek története a rendszerváltástól kusza mindennapjainkig. Gyárlátogatás a kulisszák mögé. Múltunk, jelenünk, jövőtlenségünk szimbolikus. Felettünk dübörög a nagyszínpad, mintha minden rendben lenne.
A független alkotók története mindenkié, aki mára elvesztette viszonyítási pontjait.
Egy ország tünetegyüttese.

A Tünet Együttes művészeti vezetője, Szabó Réka a társulat személyes és szubjektív történetét a független előadó-művészet tágabb kitekintésű krónikájába ágyazva viszi színre csapatával – öniróniával, megrendítő őszinteséggel adva látleletet a Magyarországon zajló folyamatokról, egy kis művészcsapat küzdelmeiről, a “független” lét nagy kérdéseiről.

A 2002 óta működő társulat nem ismer műfaji határokat, egyenrangú elemként kezeli a szöveget, a mozgást, zenét, vizualitást és a különleges technikai megoldásokat. „Alanyi színházat” csinálnak, minden témát más és más formanyelven dolgoznak fel, még filmes területre is merészkedtek. Szabó Rékára nagy hatást gyakorolt a valóság beemelése a művészeti alkotásba A létezés eufóriája című dokumentumfilmjének készítése során, mely A tünetegyüttes-ben is meghatározó szövetté válik, de teljesen másképp. A film fantasztikus nemzetközi és hazai sikereket ért el, számos egyéb díj mellett elnyerte a legjobb dokumentumfilmnek járó Kritikusok Hete nagydíját az “A” kategóriás Locarno Filmfesztiválon és a Szarajevói Filmfesztivál Emberi Jogi Díját is.

„…a Tünet Együttes története csak látszólag marginális ügy. Hiszen ennek a rendszernek nemcsak a társulatok, hanem mi, színházba járó emberek is kárvallottjai vagyunk. És nemcsak akkor, amikor konkrétan elveszítünk egy társulatot… Persze, ha nem történik semmi, azt nem éljük meg veszteségként, szép lassan fulladunk csak bele az unalomba.” (Puskás Panni: Revizor)

Our offer


In 1909, Ferenc Molnár set the story of Liliom in his own time. The creators of the new performance of the Örkény Theatre imagine the images of Liliom and Juli's love in line with the author's original intentions, also in their own present, in a contemporary environment. Molnár's timeless themes collide with the problems, desires, and traumas of 21st century people.

Suggestions


Vagyis: Kelet-Európa vs. Nyugat-Európa, egy multikulti családba préselve, akik a szeretet ünnepén épp a szeretetért harcolnak, ami váratlan helyekről, ne…

„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki…

In Ferdinand von Schirach's play, a seventy-five-year-old man, who has lost his wife after fifty years of marriage, but is…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.