Program


A tünetegyüttes – avagy a függetlenek tündöklése és
2

A tünetegyüttes – avagy a függetlenek tündöklése és

A darab a Trafó Kortárs Művészetek Házában 2019. február 18-án bemutatott előadás felújított és újragondolt változata.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. június 9. péntek, 19:30

A tünetegyüttes - avagy a függetlenek tündöklése és
Bemutató dátuma: 2019. február 18.

A független előadó-művészek története a rendszerváltástól kusza mindennapjainkig. Gyárlátogatás a kulisszák mögé. Múltunk, jelenünk, jövőtlenségünk szimbolikus. Felettünk dübörög a nagyszínpad, mintha minden rendben lenne.
A független alkotók története mindenkié, aki mára elvesztette viszonyítási pontjait.
Egy ország tünetegyüttese.

A Tünet Együttes művészeti vezetője, Szabó Réka a társulat személyes és szubjektív történetét a független előadó-művészet tágabb kitekintésű krónikájába ágyazva viszi színre csapatával – öniróniával, megrendítő őszinteséggel adva látleletet a Magyarországon zajló folyamatokról, egy kis művészcsapat küzdelmeiről, a “független” lét nagy kérdéseiről.

A 2002 óta működő társulat nem ismer műfaji határokat, egyenrangú elemként kezeli a szöveget, a mozgást, zenét, vizualitást és a különleges technikai megoldásokat. „Alanyi színházat” csinálnak, minden témát más és más formanyelven dolgoznak fel, még filmes területre is merészkedtek. Szabó Rékára nagy hatást gyakorolt a valóság beemelése a művészeti alkotásba A létezés eufóriája című dokumentumfilmjének készítése során, mely A tünetegyüttes-ben is meghatározó szövetté válik, de teljesen másképp. A film fantasztikus nemzetközi és hazai sikereket ért el, számos egyéb díj mellett elnyerte a legjobb dokumentumfilmnek járó Kritikusok Hete nagydíját az “A” kategóriás Locarno Filmfesztiválon és a Szarajevói Filmfesztivál Emberi Jogi Díját is.

„…a Tünet Együttes története csak látszólag marginális ügy. Hiszen ennek a rendszernek nemcsak a társulatok, hanem mi, színházba járó emberek is kárvallottjai vagyunk. És nemcsak akkor, amikor konkrétan elveszítünk egy társulatot… Persze, ha nem történik semmi, azt nem éljük meg veszteségként, szép lassan fulladunk csak bele az unalomba.” (Puskás Panni: Revizor)

Ajánlatunk


Esther Greenwood élete a megtestesült amerikai álom. Húszévesen egy híres női magazin ösztöndíjas gyakornoka, és sorra nyílnak előtte a kapuk. New Yorkban szakmai sikerek, fogadások, hírességek forgatagába kerül, ám ő úgy érzi, képtelen megfelelni az elvárásoknak.Sylvia Plath Az üvegbúra című regénye a huszadik század sokat elemzett és idézett kultuszműve. Az önéletrajzi ihletésű történet egyrészt a nővé válás stációit mutatja be kíméletlen őszinteséggel, másrészt a kamaszkor és a felnőtt lét közti átmenet bizonytalanságokkal teli időszakának lenyomata. A belső félelmek, az önazonosság-keresés elemi erejű megfogalmazása.„Egyébként az életben minden megírható, feltéve, hogy a beleid elég erősek hozzá és a képzeleted működik.A kreativitás legnagyobb ellensége az önbizalom hiánya. Téged pedig annyira leköt a növekvő kényszer, hogy függetlenné válj, hogy szembenézz a hatalmasnál is hatalmasabb emberevő világgal, hogy ez meg is bénít: tested-lelked lázad az ellen, hogy egy meghatározott szerepnek rendeld alá magad egy meghatározott életben.” Sylvia Plath: Naplók

A hattyú mesterkomédia: bravúros humorú, szellemesen éleslátó, pestiesen gúnyos.

Ajánló


Emma személye több mint húsz, nőkkel készített mélyinterjúból állt össze. Olyan történetek ezek, amelyekbe általában nem avatódunk be, mert zárt…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!